Kredyt gotówkowy – najważniejsze informacje.

Kredyt gotówkowy jest ciekawą alternatywą, ponieważ możemy go wykorzystać na dowolny cel. Jest to jednak kredyt stosunkowo drogi i należy się dobrze zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy.

Bank zupełnie nie wnika na co wykorzystamy środki pozyskane z kredytu gotówkowego, dlatego też możemy je przeznaczyć na dowolny cel. Mogą to być wakacje, zakup samochodu, czy też spłata innych zobowiązań.

Wypłata kredytu.

Kredyt wypłacany jest bezpośrednio na rachunek kredytobiorcy, który nie musi być uruchomiony w banku w którym bierzemy kredyt. Większość banków ma jednak lepsze oferty dla klientów którzy posiadają również konto osobiste lub inne produkty finansowe w danym banku.

Spłata kredytu.

Każdy kredytobiorca otrzyma harmonogram spłaty kredytu w którym zawarte są terminy spłat rat i kwoty do spłaty.

Co potrzebujemy do kredytu?

Poza dowodem osobistym bank będzie wymagał kilku dokumentów, które musimy przedstawić. Przede wszystkim będzie to zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które wystawi nam pracodawca. Poza tym bank sprawdzi naszą historię kredytową w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Na podstawie zebranych danych bank wyliczy zdolność kredytową i podejmie decyzję o przyznaniu kredytu i jego wysokości.

Rezygnacja z kredytu.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim każdemu kredytobiorcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni od podpisania umowy. Rezygnację z kredytu należy złożyć pisemnie w banku albo wysłać listem poleconym. W przypadku gdy bank wypłacił nam już kwotę kredytu, mamy obowiązek zwrócić ją w ciągu 30 dni od daty rezygnacji z umowy. Wówczas do kwoty należy doliczyć również odsetki za okres od dnia wypłaty kredytu na konto, do momentu spłaty.

Koszty kredytu gotówkowego.

Jak w przypadku każdego kredytu, jego podstawowym kosztem są odsetki. Poza tym każdy bank pobiera prowizję za przyznanie kredytu. Kosztem kredytu są również różnego rodzaju ubezpieczenia, dzięki którym bank zabezpiecza się na wypadek niemożności spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę. Aby sprawdzić ile będzie nas kosztował kredyt należy zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Mówi ona o całkowitym koszcie kredytu.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.