Jak szybciej spłacić kredyt mieszkaniowy?

Hipoteka nie musi dominować w twoim życiu. Przyjmując pewne inteligentne i proste strategie, możesz szybciej pozbyć się kredytu mieszkaniowego – i mieć go spłaconego zdecydowanie wcześniej. Oto kilka wskazówek, dzięki którym marzenie to stanie się rzeczywistością.

Nie ograniczaj swojej minimalnej spłaty

Jednym z najlepszych sposobów na spłatę swojego zadłużenia szybciej jest dokonanie więcej niż minimalna spłata każdego miesiąca. Nawet zapłacenie kilku dodatkowych złotych obniży twoją pożyczkę mieszkaniową o kilka lat. Na przykład płacenie dodatkowych 50 zł tygodniowo w przypadku pożyczki o wartości 300 000 zł może obniżyć się o pięć lat od daty pożyczki i przekroczyć 50 000 zł z ogólnej kwoty odsetek.

Płać co dwa tygodnie, a nie co miesiąc

Jeśli dokonujesz spłat co dwa tygodnie i ustawiasz spłatę na 50% miesięcznej kwoty spłaty, prowadzi to do zrobienia jednej dodatkowej miesięcznej płatności rocznie. Jak to działa, podczas gdy istnieje 12 miesięcy w roku, jest 26 okresów, co równa się 13 miesięcznych płatności lub jeden dodatkowy w każdym roku. Ta strategia oferuje bardzo duże zyski z niewielkim bólem finansowym.

Otrzymywanie nieoczekiwanej płatności, takiej jak zwrot z zeznania podatkowego, jest zawsze przyjemnością. Jedną rozsądną strategią jest przekierowanie tej kwoty na konto kredytowe. Nawet jeśli planujesz wydać te pieniądze na coś innego – wakacje lub remonty – warto umieścić je na swoim koncie kredytowym.

Jeśli twoja pożyczka ma opcję modyfikacji rozsądniej jest umieścić tutaj dodatkowe oszczędności, niż na rachunku oszczędnościowym. W ten sposób redukujesz odsetki od kredytu, które prawdopodobnie będą wyższe niż te na rachunku oszczędnościowym. Również odsetki, które zarabiasz na rachunku oszczędnościowym, mogą podlegać opodatkowaniu, co oznacza, że ??możesz mieć do czynienia z długiem podatkowym, gdy wykonujesz roczną deklarację podatkową, lub gdy jakikolwiek zwrot podatku zostanie zmniejszony.

Zobacz także:  Czy można na lokatę wpłacać co miesiąc pieniądze ?

Jeśli kierujesz całość lub część swojej pensji na swoje konto kredytowe (lub konto zrekompensowane, jeśli je posiadasz), a te fundusze zasiadają tam przez kilka dodatkowych dni w miesiącu, możesz potencjalnie zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie. Z czasem oznacza to znaczne oszczędności.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.