Jak korzystnie zaciągnąć kredyt gotówkowy na 15000 zł?

kredyt gotówkowy na 15000 zł

Potrzebny Ci kredyt gotówkowy na 15000 zł i zastanawiasz się, gdzie najlepiej zaciągnąć takie zobowiązanie? Możesz skorzystać z usług banków lub firm pozabankowych, ale wciąż najtańsze są kredyty bankowe, dlatego to właśnie one będą najkorzystniejszym rozwiązaniem. Oferty banków jednak także różnią się między sobą pod względem kosztów i innych istotnych warunków. Dowiedz się zatem, na co zwrócić uwagę, by wybrać korzystny kredyt dopasowany idealnie do potrzeb.

Kredyt gotówkowy 15000 zł korzystny pod względem formalności

Wnioskowanie o finansowanie w banku kojarzy się z dużym zakresem formalności. Banki są rzeczywiście wysoce zbiurokratyzowane i nie tylko stosują różne formularze, ale nierzadko także wymagają od klientów dostarczenia wielu dokumentów. To może odstraszać, zwłaszcza jeśli chce się pożyczyć pieniądze szybko, bez stania w kolejkach i spędzania dużej ilości czasu przy okienku.

Mamy więc dla Ciebie dobrą informację – dzisiaj kredyt gotówkowy na 15000 zł bez problemu zaciągniesz online na Totalmoney. Coraz więcej banków oferuje taką możliwość składania wniosku, a więc bez konieczności ruszania się z domu. Zwykle z takiej opcji można skorzystać właśnie przy niższych kwotach pożyczki takich jak 15 tys. zł. Przy porównywaniu takich produktów bankowych zwróć uwagę na sposób wnioskowania i zakres wymaganych dokumentów.

Być może interesuje Cię kredyt gotówkowy na 15000 zł bez zaświadczeń o zarobkach – w takim układzie proponujemy zwrócić się o pożyczkę najpierw do banku, w którym prowadzisz konto osobiste. Jeśli wpływa na nie regularnie Twoje wynagrodzenie, bank po prostu przeanalizuje historię tych wpływów i prawdopodobnie nie będzie wymagał dostarczania dokumentów od pracodawcy. Szansę na taki kredyt masz także w innych bankach, ale musisz mieć świadomość, że one także będą chciały sprawdzić Twoje dochody na podstawie wyciągu z konta. Badanie dochodów jest bowiem podstawą do oszacowania zdolności kredytowej klienta. Dostarczenie historii rachunku jest jednak znacznie prostsze niż zdobywanie zaświadczenia o zarobkach.

Zobacz także:  Kredyt bankowy w Polsce.

Tani kredyt gotówkowy 15000 zł – jak go znaleźć?

Korzystny kredyt gotówkowy na 15000 zł powinien być tani, czyli taki, który będzie się wiązał z jak najniższymi kosztami zaciągnięcia zobowiązania. Na koszty te składają się głównie odsetki oraz prowizja, ale zwróć uwagę, że niektóre banki pobierają dodatkowe opłaty (np. za rozpatrzenie wniosku) lub wymagają wykupienia ubezpieczenia, którego składki podwyższają miesięczne raty. W tym drugim przypadku możesz spotkać się z ofertami, w których w zamian za wykupienie polisy bank zaproponuje Ci niższe oprocentowanie lub obniżoną prowizję. Zanim zdecydujesz się na taką opcję, przelicz dokładnie, czy będzie się to faktycznie opłacać.

Chcąc znaleźć najtańszy kredyt na 15000 zł, musisz porównać oferty pod względem parametrów dotyczących kosztów, czyli sprawdzić wysokość oprocentowania, prowizji i innych opłat. W praktyce takie porównywanie jest dość trudne, bo jak obliczyć, co się bardziej opłaca – kredyt z niskim oprocentowaniem i wysoką prowizją, czy może kredyt z wysoką stopą procentową, ale bez prowizji?

Aby nie tracić czasu na skomplikowane wyliczenia, skorzystaj z porównywarki produktów bankowych w Internecie. Najlepsza będzie ta działająca jak kalkulator, która kredyt na 15000 zł zaprezentuje w formie kilku ofert z wyliczeniami kosztów zaciagnięcia zobowiązania w poszczególnych bankach, a nawet wysokością rat (musisz w tym celu określić okres spłaty zobowiązania). Takie narzędzia najczęściej szeregują oferty banków według RRSO, czyli wskaźnika odzwierciedlającego wszystkie koszty kredytowe. Ta z najniższym RRSO jest najtańsza.

Korzystne warunki spłaty – na co zwrócić uwagę?

Chcąc zaciągnąć korzystny kredyt gotówkowy na 15000 zł, koniecznie zastanów się, jakie warunki spłaty takiego zobowiązania będą dla Ciebie najlepsze. Chodzi tutaj głównie o określenie okresu spłaty, od którego zależy wysokość miesięcznych rat. Powinny być one dopasowane do Twojej zdolności kredytowej, czyli mówiąc prościej, być łatwe do spłaty przy określonym poziomie dochodów i zobowiązań. Przykładowo, przy spłacie rozłożonej na 24 miesiące rata wyniesie Cię około 700 zł, ale kredyt 15000 na 5 lat będzie się wiązał z ratami w wysokości zaledwie 300 zł.  Jeśli masz niewielkie dochody lub duże obciążenia finansowe, lepiej wybierz umowę na dłuższy okres, pomimo że będzie się to wiązało z większymi odsetkami.

Zobacz także:  Kredyt 10 tys

Przy przeglądaniu ofert sprawdź także, które banki oferują możliwość przerwy w spłacie rat, czyli wakacje kredytowe – taka opcja jest przydatna na wypadek nieprzewidzianych sytuacji skutkujących chwilową utratą lub obniżeniem dochodów. Z takim problemem borykało się wielu kredytobiorców na początku pandemii koronawirusa. Już wiesz, jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy na 15000 zł? Pamiętaj, że do dyspozycji masz wygodne narzędzia internetowe pomagające w porównywaniu ofert. Korzystaj również z kalkulatorów rat umieszczanych przez banki na stronach internetowych i nie bój się pytać o szczegółowe warunki umowy pracowników instytucji. Kredyt powinien być dopasowany do Twoich potrzeb, bo w końcu jest to produkt, za który płacisz.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.