Gdy już podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu

Najtańsze kredyty samochodowe dostępne na rynku bez najmniejszego problemu znajdziemy za pośrednictwem sieci www i wszelkiego rodzaju porównywarek kredytowych. Zakup nowego auta zawsze wiąże się z niemałym wydatkiem, jednak dzięki coraz szerszym możliwościom i ofertom, kredytowanie zanadto nie obciąży naszego budżetu. Dylemat może pojawić się w chwili wyboru najodpowiedniejszej formy kredytowania. Często dużo lepszym rozwiązaniem, niż typowy kredyt samochodowy, może okazać się zaciągnięcie tradycyjnego kredytu gotówkowego. Choć jest to z zasady rozwiązanie nieco droższe, to jednak duża część osób decydujących się na pożyczkę bankową korzysta z tej właśnie możliwości. Wynika to z faktu, że kredyty samochodowe są produktem droższym przede wszystkim z powodu zabezpieczeń nałożonych na pojazd.

Wybierajmy kredyty z najtańszym oprocentowaniem

Warto również wiedzieć, że każdy z dilerów, do których udajemy się w celu zakupu nowego samochodu, ma podpisaną umowę na kredytowanie z konkretnymi placówkami bankowymi. Co za tym idzie, są w stanie zaproponować swoim klientom dużo korzystniejsze warunki kredytowania. Na rynku coraz częściej pojawiają się doskonałe oferty kredytowe, w których bank anuluje nam część odsetek, jeśli zaciągnięta przez nas pożyczka będzie spłacana regularnie. Sprzedający natomiast ma obowiązek załatwić wszelkie formalności dotyczące sprzedaży, dzięki czemu klient jest w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu na tzw.

papierkowej robocie

. Poszukując odpowiedniego kredytu zwracajmy przede wszystkim uwagę na oferty promocyjne. Coraz częściej można spotkać takie, w których za pakiet ubezpieczeniowy zapłacimy dużo mniejszą kwotę, a co za tym idzie, będziemy w stanie zaoszczędzić na wydatkach.

U dilera czy z komisu?

W dobie rozwoju Internetu mamy wiele możliwości sprawdzenia konkretnych ofert za pośrednictwem stron www. Porównywarki kredytowe i kalkulatory online mają za zadanie ułatwić nam życie przy podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu kredytu. Dzięki nim ekspresowo obliczymy wysokość raty w konkretnym banku oraz porównamy wszelkie opłaty czy oprocentowanie pożyczki w skali roku. Kredyty samochodowe są bowiem produktem stosunkowo drogim. Warto również przemyśleć, czy zakup auta z salonu nie nadwyręży zanadto naszych finansów. Kredytowanie bowiem jest możliwe również w przypadku zakupu samochodu używanego. Wielu z nas decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Głównym powodem takiej decyzji może być przede wszystkim fakt, iż w chwili zakupu nowego samochodu prosto od dilera, pojazd automatycznie traci na swojej wartości. To skutecznie odstrasza potencjalnych klientów i sprawia że dużo chętniej decydują się na kupno kilkuletniego auta. Samochody używane nie tracą bowiem na wartości w tak szybkim tempie, a po drugie, co by nie mówić, ich zakup nie rujnuje naszego budżetu w tak znacznym stopniu, jak decyzja o nabyciu auta prosto z salonu. Decyzję w sprawie zaciągnięcia kredytu jak również wyboru odpowiedniego samochodu należy więc podejmować rozważnie. Rzadko kogo stać bowiem na zakup pojazdu za gotówkę i dla wielu z nas takie rozwiązanie jest jedyną szansą na spełnienie marzeń o nowym aucie. Nie bójmy się internetowych porównywarek kosztów, bo dzięki nim możemy szybko i łatwo ustalić konkretne koszty. Korzystajmy również z infolinii banków czy pomocy w punktach stacjonarnych u konsultantów. Udzielą oni wszelkich, niezbędnych informacji, dzięki czemu podjęcie decyzji będzie dużo prostsze.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.